Online Sınav Nedir?

Kurumunuz bünyesinde yapılmak istenilen sınavlar online (çevrimiçi) bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan bütünleşik bir sınav sistemidir.

 • Sınav Yönetim Sistemi
 • Ölçme Değerlendirme Sistemi
 • Hedef - Kazanım Sistemi
 • İçerik Yönetim Sistemi
 • Talep Yönetim Sistemi
 • Görev Yönetim Sistemi


Online (Çevrimiçi) Sınav


qsınav, çevrimiçi sınavların kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan, yapay zeka temelli modülleri sayesinde analiz raporları oluşturarak geri bildirimde bulunan, esnek soru hazırlama platformu sunan ve sınav güvenlik modülleri sayesinde üst düzeyde sınav güvenliği sağlayan bir çevrimiçi sınav sistemidir. qsınav, uçtan uca şifreleme ile bilgi güvenliği standartlarını sağlamaktadır.


Sınav Portal Yönetimi

Uzaktan sınav sistemi ile tüm sınav süreçleriniz internet üzerinden çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumsal Yapıya Entegrasyon

qsınav sistemi ile kurumuma ait hiyerarşik yapıyı dinamik olarak tanımlamak ve güncellemek mümkündür. Kurumsal yapıya ait özel alanlar da parametrik olarak sisteme tanımlanabilir.

Soru Bankası

Oluşturacağınız zengin içerikli soru bankaları ile istediğiniz kadar farklı tip ve sayıda soru ekleyerek istediğiniz kadar sınav oluşturabilirsiniz.

Hedef - Kazanım

Ders konularına ait kazanımlar soru, konu ve ders bazında detaylı olarak sisteme tanımlanarak istenildiğinde rapor halinde erişebilirsiniz.Hemen denemek ister misiniz?

Nasıl Çalışır


qsınav sistemi kullanıcılara, çevrimiçi sınavların hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde yaşanan teknik zorlukları ortadan kaldıran, sınav anındaki ihtiyaçları ek bir kaynağa gereksinim duymadan çözümleyen, kullandığı yapay zeka temelli modüller ile geri bildirim sağlayan, ölçme değerlendirme süreçlerini güvenilir bir şekilde yöneten ve bütün bu işlemleri tek çatı altında toplayan dinamik bir çözüm sunmaktadır.


Sınav Hazırlama

Sınav süreçleri ve özellikler planlandıktan sonra sınav hazırlama motorundan veya doğrudan sistem üzerinden kolaylıkla sınav hazır hale getirilir.

Sınav Uygulama

Hazırlanan sınava girecek katılımcılar, ek yazılıma gerek kalmadan qsınav sistemi üzerinden web tabanlı olarak kolayca sınava girebilecekler.

Ses ve Görüntü Kaydı

Sınav sırasında sınav sorumlusunun isteğine bağlı olarak katılımcıların ses ve görüntüleri kaydedilebilir.

Ölçme Değerlendirme

qsınavsistemi üzerine tanımlanan ölçme değerlendirme yöntemine göre sınav sonuçları hazırlanır ve öğrenci bilgi sistemine aktarılır.

Sizinle İletişime Geçmemizi İster misiniz?


Online Sınav Dünyasına Hoş Geldiniz - Güvenli ve Her Zaman Çevrimiçi

Dijitalleşen yeni dönemle beraber bir çok kurum ve kuruluş sınav ve değerlendirme sistemlerini çevrimiçi ortama taşımaktadır. Bu durum günümüz şartları için bir seçenek iken gelecekte bir zorunluluk olarak karşımıza çıkacaktır. Gelişen teknolojiyi kullanan qsınav, çevrimiçi sınavların daha bütünleşik ve güvenli olarak yapılması fırsatını sunar.Geleneksel Sınav

Öğretmen


 • Sınav Kağıdı Hazırlama

 • Fiziksel İnceleme

 • Elle Not Girme

Öğrenci


 • Sınav Tarihinin ve Saatinin İlanı

 • Sınıf Ortamında Sınava Fiziksel Giriş

 • Haftalar Sonra Sonuçlar

qsınav

Öğretmen


 • Çevrimiçi Sınav Hazırlama

 • Çevrimiçi İnceleme

 • Online Sonuç

Öğrenci


 • Sınav Tarihinin ve Saatinin İlanı

 • Her yerden Online Sınava Giriş

 • Gerçek Zamanlı Sonuçlar


Hemen denemek ister misiniz?Güvenli Sınav Tarayıcısı Nedir?


Güvenli Sınav tarayıcısı online ortamda yapılan sınavlara katılan katılımcıların sınava katıldıkları bilgisayar üzerinde başka bir aktivite yapmalarına engel olmak amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde sınava katılan kişiler sadece sınav ekranını görerek sınav işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.


Tarayıcı ve Sekme Kontrolü

qsınav güvenli sınav tarayıcısı sınav ekranından otomatik olarak başlatılarak tam ekran bir uygulama şeklinde çalışır. Başka herhangi bir sekme çalışmasına izin vermez.

Arama Motoru ve Diğer Web Siteleri

qsınav güvenli sınav tarayıcısı açık olması durumunda kullanıcının herhangi bir arama motoruna ve web sitesine erişimini engeller.

Ekran Paylaşımı ve Sanal Makinalar

qsınav güvenli sınav tarayıcısı açıldığında bilgisayarın ekran paylaşımı ve sanal makina uygulamalarının çalışmasını engeller.

Harici Bağlantı Noktaları

qsınav güvenli sınav tarayıcısı bilgisayara bağlanan harici bağlantı noktalarının çalışmasını engeller.

Kes / Kopyala / Yapıştır İşlemleri

qsınav güvenli sınav tarayıcısı Kes - Kopyala - Yapıştır gibi işlemlerin yapılmasını engeller.

Bilgi Paylaşımı

qsınav güvenli sınav tarayıcısı bilgisayarda açık olan ve internet kullanımı yapan uygulamaları kapatmaktadır.